EDİRNE SÜLOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bünyamin YILMAZ'ın Bayram Mesajı...

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bünyamin YILMAZ'ın Bayram Mesajı...

Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının ve Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara bayram olarak armağan edilişinin 100. yılını kutluyoruz.

 

23 Nisan 1920 günü, Cumhuriyet yolunda atılmış en büyük adımdır. Devletimizin yönetim sisteminde bu tarihle başlayan büyük değişim, 29 Ekim 1923'te Cumhuriyetin ilanı ile sonuçlanarak, Türk milletinin ufku açılmıştır.

 

Türk milleti, dün olduğu gibi, bugünde Atatürk ilke ve devrimlerinden ayrılmayacak, Cumhuriyetin temel niteliklerini en iyi şekilde koruyup, muhafaza edecektir. Millet olarak amacımız, akıl ve bilimin ışığında ilerleyerek, çağdaş bir toplum olarak sonsuza kadar var olabilmektir.

 

Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ilk Meclisin açıldığı 23 Nisan 1920 gününü ulusumuza Çocuk Bayramı olarak armağan etmiş, bu yönüyle de dünya ölçeğinde eşsiz bir lider olduğunu bir kez daha göstermiştir.

 

Türk çocukları da her yıl bu mutlu günlerini tüm dünya çocuklarıyla paylaşmakta, tüm dünyaya sevgi, barış, iyilik mesajı vermektedirler. Bu yıl kutlamalarda bedenen bir arada olamasak da evlerimizde, balkonlarımızda bu büyük günü coşkuyla ve gurular kutlayacak, mesajlarımızı tüm dünyaya ulaştıracağız.

 

Tüm ulusumuzun ve çocuklarımızın bayramını en içten duygularımla kutluyor, bu vesileyle, bu günleri bizlere armağan eden Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyorum.

 

Bünyamin YILMAZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Konağı Süloğlu/EDİRNE - 0(284) 311 34 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.