EDİRNE SÜLOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Süloğlu İlkokulu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları ...

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Süloğlu Kaymakamlığı önünde düzenlenen resmi tören ve ardından Edirne Caddesi´nde çocuklar için kurulan alanlarda düzenlenen etkinlikler ile gün boyu devam etti.  
Süloğlu İlkokulu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları ...

26-04-201726-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-2017 

3 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama programı saat 10.00 da İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Bünyamil YILMAZ tarafından Atatürk Anıtına İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Çelenginin sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

 

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Bünyamil YILMAZ, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında: " Değerli Öğretmenler, Geleceğimiz ve En Değerli Varlığımız Sevgili Çocuklar, 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nda sizlerle birlikte olmaktan, coşkunuzu ve sevincinizi paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği bu bayram gününde  çocuklarımızın içinde bulundukları heyecan, sergilemiş olduğu coşku, Türkiye´nin geleceğinin emin ellerde olduğunu göstermesi yönünden bizleri sevindirmiş, çağdaşlaşma ve aydınlanma hareketinin başarıyla sürdürüleceği konusunda umutlarımızı artırmıştır.

 

Bu bayram gününü fırsat bilerek , çocuklarımızın yetiştirilmesinde büyük pay sahibi olan, onları Atatürk ilke ve devrimleri ışığında, aklın ve bilimin aydınlığıyla buluşturan, ülkenin her köşesinde yılmadan, özveriyle çalışan öğretmenlerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Sevgili Çocuklar,
Sizlerin de yakından bildiği gibi, Türkiye Cumhuriyeti uzun süren savaşımlar sonucu kurulmuştur. Türk Ulusu, yurdunun parçalanmak istenmesi üzerine, Atatürk´ün önderliğinde büyük uyanışını gerçekleştirmiş, bağımsızlığını, özgürlüğünü ve ulusal onurunu korumayı başarmıştır.
Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin açılışı, bu süreçte atılan ve Kurtuluş Savaşı´nın kazanılmasında belirleyici rol oynayan en önemli adımdır. Türkiye Büyük Millet Meclisi, savaş sırasında ve Cumhuriyet döneminde üstlendiği tarihsel sorumluluk ile, geleceğimizin sağlam temeller üzerinde biçimlenmesine büyük katkıda bulunmuş yüce bir kurumdur. 
Atatürk´ün, böylesine büyük işlevler üstlenen Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin açıldığı günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi, sizlere verdiği değeri ve önemi göstermektedir.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, yalnız sizler için değil, dünya çocukları için de özel bir gündür. Bayram, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen çocukların katılımıyla bir şenlik ortamında kutlanmakta, barış, sevgi, kardeşlik gibi yüce değerlerin yoğun biçimde yaşanmasına ve daha iyi bir dünya özleminin dile getirilmesine olanak sağlamaktadır.

 


Sizlerin,  Cumhuriyet´in tüm kazanımlarıyla korunması ve yaşatılması, Türkiye´nin gelişmesini sürdürerek aydınlık yarınlara ulaşma çabalarına öncülük edeceğinize inancımız sonsuzdur.
Yarınlarımızın güvencesi olarak gördüğümüz sizlerin, geleceğe en iyi biçimde hazırlanmanızı, uygarlığın ürünlerinden yararlanmanızı, çağdaş bir eğitim almanızı ve bilgi çağının gerektirdiği birikim ve donanımla yetiştirilmenizi amaçlıyoruz.
Mutlu bir yaşam sürmenizi sağlayacak ortam ve olanaklar sunmak, beklentilerinize, sorunlarınıza çözüm üretmek, temel önceliklerimizdendir.  
Sevgili Çocuklar, 
Dünya, sizlerin de etkilerini yakından hissettiğiniz çok hızlı bir değişim sürecinden geçmektedir. İçinde bulunduğumuz çağda bilgi, sınırsız niteliğiyle gelişmelere yön vermekte ve insanlığın önünde yeni ufuklar açmaktadır.
Türkiye, Yüce Atatürk´ün ileri ülkeler düzeyine çıkmamız için başlattığı çağdaşlaşma hareketini başarmak, gösterdiği ve Ulusumuzun özlemi olan büyük hedefleri gerçekleştirmek için bilgi toplumu düzeyine mutlaka ulaşmak durumundadır. .
Sizler, çağdaş dünyanın iyi eğitimli bireyleri arasında yerinizi almalı, kendinizi geliştirmeli, bilgiye, öğrenmeye ve yeniliklere her yaşta açık olmalı, aklın ve bilimin yol göstericiliğinden ayrılmamalısınız.
Çevrenizdeki ve dünyadaki olaylara karşı duyarsız kalmamalı, olumsuzlukları sorgulamalısınız. Kendinize güvenmeli, her zaman katılımcı olmalı, kimi zaman küçük katkıların da, büyük şeyler yaratabileceğine inanmalısınız. 
Güçlüklerden ve olumsuzluklardan yılmadan yaşama daha sıkı bağlanmalı, gelecekten umudunuzu her koşulda korumalısınız..
Sizleri seviyor ve sizlere güveniyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun” dedi.

 

Çocuklar adına konuşma, Süloğlu İlkokulundan iki öğrenci tarafından yapıldı.

 

Tören, ilkokullar ve ortaokullar arasında yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize ödüllerinin verilmesi ile devam etti.

 

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Anıt önü Çelenk Sunma ve Bayrak Töreni, kompozisyon ve şiir yarışmasında birinci olan öğrencilerin eserlerini okumasının ardından sona erdi.

 

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Edirne Caddesi’nde kurulan platformda Ortaokul ve Anaokulu öğrencilerinin hazırladıkları gün boyu süren halk oyunları gösterileri ile devam etti.

 

Ayrıca, Edirne Caddesi üzerinde gün boyu farklı etkinlikler düzenlenerek, çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

 

Kaymakamımız Sayın Yusuf CANKATAR, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Bünyamil YILMAZ ve beraberindekiler, Edirne Caddesine kurulan etkinlik alanlarını ziyaret ederek, etkinlik alanlarını dolduran çocuklarla yakından ilgilenirlerken, kurulan platforma giderek öğrenciler tarafından sahnelenen halk oyunu gösterilerini izlediler.

 

 

 

Hükümet Konağı Süloğlu/EDİRNE - 0(284) 311 34 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.